Szampony Anwen do włosów – w czym tkwi ich sekret?

2022-02-18

Szampony marki Anwen to kosmetyki do włosów, które sprawiają, że świadoma pielęgnacja włosów jest jeszcze bardziej dostępna. Według marki znajomość własnych „włosowych” potrzeb prowadzi do odpowiednich wyborów produktów pielęgnacyjnych. Dlaczego kosmetyki tej marki są tak wyjątkowe? Sprawdź to.


Kosmetyki Anwen do włosów – czas na świadomą pielęgnację

Marka skrupulatnie podchodzi do pielęgnacji włosów. Od lat marka uważa, że nasze włosy są swego rodzaju „odciskiem palca”. Oznacza to, że każde włosy są inne i wymagają doboru odpowiednich kosmetyków pielęgnujących, czyszczących i odżywczych. To właśnie dobór zabiegu pielęgnacyjnego ma ostateczny wpływ na wygląd naszych włosów. Obecnie w dobrych drogeriach internetowych znajdziesz produkty Anwen do włosów, które kompleksowo wspierają pielęgnację każdego rodzaju włosów.

Wpływ na wygląd naszych włosów mają m.in. Geny, dieta, warunki atmosferyczne, rodzaj wody i stosowane zabiegi (pielęgnacyjne, odżywcze, koloryzacyjne). Marka stawia na porowatość włosów. Co to jest? Tutaj warto wiedzieć, że powierzchnia włosa pokryta jest drobniutkimi łuskami, które są zbudowane z cysteiny i kwasów tłuszczowych stanowiących zewnętrzną, ochronną warstwę włosa. Porowatość to właśnie stopień odchylenia łusek na powierzchni. Stopień ten jest bardzo często uregulowany genetycznie. Warto jednak wiedzieć, że kondycja włosów zależy w bardzo dużej części od pielęgnacji. W zależności od stopnia rozchylenia wyróżniamy:

 • Włosy niskoporowate.
 • Włosy średnioporowate.
 • Włosy wysokoporowate.

Szampony od Anwen – czym jest równowaga PEH?

Równowaga PEH (Proteinowo-Emolientowo-Humektantowa) polega na doborze odpowiednich substancji, które mają duży wpływ na kondycję włosów. To właśnie proteiny, emolienty i humektanty można znaleźć w szamponach tej marki. Produkty zawierające proteiny przeznaczone są do rekonstrukcji włosów. Produkty z humektantami wykazują działanie nawilżające. Ostatnie to produkty, które nie zawierają nawilżaczy i protein. Są neutralne dla równowagi proteinowo-humektantowej. Zaliczamy do nich kosmetyki – oleje, odżywki, maski i serum na końcówki.

Kosmetyki Anwen do włosów – jaki szampon można wybrać?

Obecnie marka oferuje takie szampony jak:

 • Hair Me More – szampon zwiększający objętość włosów.
 • Mint It Up – szampon peelingujący.
 • Peace of Mint – szampon w kostce.
 • Pianka Szampon Brzoskwinia i Kolendra – do suchej i wrażliwej skóry głowy.
 • Pianka Szampon Pomarańcza i Bergamotka – do normalnej i przetłuszczającej się skóry głowy.
 • Szampon peelingujący w saszetce – Mint It Up.
 • Szampon kawowy enzymatyczny – Wake It Up.
 • Szampon Brzoskwinia i Kolendra – do suchej i wrażliwej skóry głowy.
 • Szampon Pomarańcza i Bergamotka – do normalnej i przetłuszczającej się skóry głowy.

Każdy z tych produktów dokładnie oczyszcza włosy i skórę głowy. Specjalnie skomponowane receptury wspierają usuwanie obumarłego naskórka i skutecznie odżywiają włosy. Szampony już po pierwszym użyciu przynoszą niesamowite rezultaty. Przekonaj się „na własnej skórze” jak odpowiednio dobrany szampon wprowadza pielęgnację włosów na wysoki poziom.